XI.kapitola

11. srpna 2008 v 10:49 | Momo =o) |  Prokletí potomstva
Takže po dlouhé době zase otravuju. Tahle kapitola je tak měsíc stará a já byla líná jí předělat takže je pro změnu dost strašná. No co se dá dělat u mě to ani jinak nejde. Kapča je dost krátká, ale brzo (vážně brzo) by měla být další. Tak ale když to dočtete tak mi napište jestli aspoň do konce dočíst šlo… no nic už nepíšu kurzívou…nebo jo. Ne. Jo díky za povzbuzení k tomu, abych tohle vůbec napsala."Hezké" počtení…
Momo =o)

Lilly se vrátila z ošetřovny potom, co se vyležela z mírné otravy. Nějaký inteligent jí vlil do šťávy jed, ale naštěstí nebyl útočník moc zběhlý v lektvarech a tak Lilly jen kvůli tomuto jedu omdlela a bylo ji pár dní zle. Těch pár dnů ale stačilo k velké změně.
Když se vrátila z ošetřovny byla jako vyměněná. Tedy obzvlášť v chování k některým lidem. Když vešla do společenské místnosti okamžitě zaslechla: "Hej, Evansová!" Sirius který v tom viděl další hádku okamžitě pod stolem kopnul Jamese to ale netušil, co bude následovat. Lilly se otočila usmála a odpověděla: " Ano Jamesi?" a odešla s neměnným výrazem z místnosti. Když se James vzpamatoval zmohl se jen na zašeptání jediného slůvka: Lilly.
Další dny na Bradavické škole čar a kouzel byly značně klidnější. Důvod byl prostý. Zmizeli slovní potyčky Potter versus Evansová, tedy teď už James a Lilly. Změna upoutala pozornost množství lidí. Jamie dokázal autory těchto velice vtipných narážek velice jednoduše umlčet. Pokud někdo dorážel na Lilly nechala se klidně bránit Jamesem ačkoliv by to jindy vyvolalo další hádku. Teď ale bylo vše jinak.
Všichni věděli, že se něco stalo, ale téměř nikdo, ani James netušil co. Když si zvyknul že Evansová není Evansová, ale Lilly a on už není Potter, ale James našel v sobě dost odvahy na to, aby ji pozval na výlet do Prasinek. Ten byl výjimečně uspořádán kvůli plesu. Studenti si mohli nakoupit oblečení, doplňky, zkrátka všechno. Tahle společenská událost se kvapem blížila a rostl i zájem o informace, kdo se účastní taneční soutěže.
"A ona řekla ano, chápeš to Ann, ano, tři písmenka, A-N-O, ano." James vletěl na ošetřovnu a jeho nadšení vyvolalo v Annelis radost a v madam Pomfreyové rozhořčení a na Jakešovu hlavu se snesla hromada řečí o klidu pro pacienty. Nutno podotknout, že Ann byla momentálně jedinou ´obyvatelkou´ ošetřovnu a evidentně jí tento vpád nevadil. Madam naštěstí brzo zalezla do své kanceláře.
"Tak to mám moc velkou radost, Jamie, aspoň někdo je šťastný…"usmála se Ann.
"Co je, si divná, myslel jsem si, že to bylo kvůli tomu pádu, ale ne, už tě delší dobu pozoruju a Sirius taky říkal. No jasně Black, co vy dva spolu máte?"
"Neřeš to Jamie, těš se na výlet s Lilly."snažila se odvést téma Ann.
"Ale jak se mám saka těšit, když se moje nejlepší kamarádka trápí na ošetřovně a já nevím proč!"nedal se James. Bylo to vlastně poprvé co nazval Annelis ´nejlepší kamarádkou´ a jí došla ta slov. James byl pro ní vždy přítel, kamarád, tak trochu bratr, kterého nikdy neměla a vždy po něm toužila. Ann ho brala dost samozřejmě, prostě James který ji vždy podal pomocnou ruku, jeho rameno a už vsáklo hodně jejích slz a jeho slova ji často utěšila. Tyhle dvě slova však způsobila to, že si uvědomila Jakešův význam ve svém životě. Ani nevěděla jak, ale během několika vteřina visela Jamesovi kolem krku.
"Ann?"vyhrknul šokovaný James, ale objal ji, protože cítil, jak se jí podlomila kolena.
"Dobrý, díky moc Jamesi!"
"Za co?"
"To je jedno!"
"Ne za co!"
"Prostě díky!" skončila Annelis krátkou debatu a za Jamesovi asistence se vrátila zpět na lůžko.
"Asi jsem ten problém nevyřešil, ale já si stejně myslím, že vím o co jde. Víš dost si mě vyděsila tím jak si slabá, když ležíš řekl bych že máš dost energie, ale Ann nikdo neví co s tebou je a já už vůbec ne takže radši půjdu. Doufám, že to vyřešíme někde jinde než tady a to pěkně rychle. Všem nám moc chybíš." s těmi slovy James odcházel než za ním, ale zapadly dveře otočil se a jedinou větou vnesl do Annelis neklid.
"Ještě nikoho nepozval!" ´klap´ klapnutí zámku bylo to poslední co Ann slyšela, zaniknulo však v jejím výkřiku.
"Kdo? Koho? Proč? Kam?"odpověděla ji však jen ozvěna…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MOMO ORIGINÁL MOMO ORIGINÁL | 11. srpna 2008 v 12:40 | Reagovat

MOMO JSEM JÁ A NE TY!

2 MOMO ORIGINÁL MOMO ORIGINÁL | 11. srpna 2008 v 12:40 | Reagovat

I AM MOMO YOU ARE HOMO

3 momo momo | 11. srpna 2008 v 15:50 | Reagovat

tvůj názor, pokud se ti to nelíbí tak to je tvůj problém, mě je to jedno...

4 Hope Hope | E-mail | Web | 11. srpna 2008 v 23:37 | Reagovat

krásná kapitolka :o) moc se těším na další :o)

5 Katenka Katenka | E-mail | 27. srpna 2008 v 16:54 | Reagovat

copak se tady děje..?????? nádherná kapitola....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama