VI.kapitola

20. května 2008 v 20:47 | Momo =o) |  Prokletí potomstva
Takže dost se divím, že jsem to tu po první kapitole nezabalila a teď píšu šestou a jsem v podstatě ráda, že ji mám kde uveřejnit, děkuji za těch pár komentářů a teď již ke kapitole, která vznikla o zemáku a je tudíž hooodně krátká, ale další bude brzo, možná zítra…
Momo

Pomalu otevřela oči a prudká sluneční záře jí oslepila. Rozhlédla se, ale uviděla jen zeleň stromů a trávy všude kolem sebe. Ležela na louce, jen tak málo si stihla uvědomit než její pohled upoutala bílá záře, která vycházela z jednorožce. Ten jí upřeně pozoroval a Annelis připadalo, že je s ním spojená, to spojení bylo zvláštní a Ann jakoby chápala co po ní jednorožec chce, zdálo se jí že je s ním telepaticky spojená.Nebála se, ačkoliv by jindy byla asi dosti opatrná. Cítila, že jednorožec chce, aby šla za ním, ať už to bylo kamkoliv. Vstala a vydala se do neznáma.
Nevnímala cestu, kterou šla, nevnímala, že se je něco zvláštního na tom místě, kterým procházela, nevnímala ani stín, který jí z dálky následoval a jindy by jí nejspíš způsobil vrásky, vnímala jen jednorožce, to magické zvíře, jen to že on jí dovede do cíle. Její krok byl jistý ačkoliv nevěděla kam jde. Nepřišlo jí to zvláštní, vůbec se nepozastavila nad tím, co tu dělá, proč to dělá, kdo jí k tomu nutí, byla jako loutka a za provázky tahal někdo, kdo byl skrytý pro všechny oči. Jednorožec ji vedl neomylně a jistě po cestě až k cíli, k mýtině někde hluboko v tom tajemném lese, který přesto že v něm nikdy nebyla jí připadal důvěrně známý, jakoby v něm odmala vyrůstala.
Zastavil on a zastavila ona. Zastavila a zadržela dech,aby plna očekávání tím zvláštním způsobem dostala impuls k dalšímu pohybu. A ten malý nepatrný pohyb magického průvodce tímto impulsem jistě byl. On se podíval na strom stojící na druhé straně mýtiny a její oči se k němu stočily okamžitě také. Nevěděla jak, ale cítila co má udělat, následovala svůj instinkt a vydala se ke stromu.
Šla a vnímala jen křupání trávy pod nohami a každým krokem chápala každá buňka jejího těla, že se blíží k cíly. A došla k němu, ten strom vyzařoval magickou a pozitivní energii, kterou vnímala, vnímala jen dobro a nevšímala si temných mračen všude kolem. Vnořila své ruce do dutiny, která jí na stromu hned upoutala a ucítila chladný kov a v ten okamžik, kdy se měla dozvědět, proč ji sem jednorožec zavedl se jí zmocnil stín. Ten stín, který jí celou cestu sledoval, ten který kvůli své posedlosti jednorožcem a chtíči po dosažení cíle nevnímala. Ten stín se s ní vznesl a ona cítila, jak jí chladný kov a hlavně věc z něho vytvořená, ta pro kterou přišla až sem bez toho, aby věděla proč či na co, prokluzuje mezi prsty a zůstává v dutině stromu. Její zvířecí průvodce najednou zmizel a vůbec si nevšiml, že ta kterou sem přivedl mizí z louky bez předmětu ze stromu.
Stín ji vynesl vysoko a letěl s ní zpět k louce, kde její podivná cesta započala. A tam kousek nad místem, kde se probudila ucítila Annelis, že stisk povoluje, padala volným pádem, gravitace jí přitahovala k zemi a ona si během těch několika vteřin položila množství otázek, na něž by ještě před chvíli ani nepomyslela.
"Co tu dělám? Co se to děje? Proč se to děje? Jaký to mám význam?" ty a mnohé další rychle zanikly a vše se opakovalo. Tento periodický děj si však Ann uvědomovala jen v těch několika málo chvílích, kdy padala k zemi a v těch chvílích si uvědomovala, že chce,aby to už skončilo.
Opět otevřela oči, ale tentokrát jí neoslepila záře, ale viděla tmu, tou černotou však prostupovalo světlo, otočila hlavu o pár centimetrů a pochopila co se děje, stačila jí k tomu jediná vteřina. A ta jedna vteřina vyvolala milion otázek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 maggie maggie | Web | 20. května 2008 v 21:24 | Reagovat

moc ráda spřátelím, taky píšeš skvěle...:))pěkná kapča...:))

2 momo momo | 20. května 2008 v 21:28 | Reagovat

díyk moc... tak já tě tam jdu napsat...

3 Hope Hope | Web | 20. května 2008 v 22:49 | Reagovat

moc hezká povídka

4 Katenka Katenka | E-mail | 21. května 2008 v 19:35 | Reagovat

moc pěkný....:):):):):):):):):):)

5 Dark (Teerkaa - tvoje SB ♥) Dark (Teerkaa - tvoje SB ♥) | E-mail | Web | 24. května 2008 v 11:41 | Reagovat

Nádhera :)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama